6.5 Інгібірувані покриття

Інгібітори корозії з кожним роком набувають всього більшого значення в протикорозійному захисті металевих виробів в різних областях техніки. Захист металів від корозії інгібіторами заснована на властивості деяких індивідуальних хімічних сполук або їх сумішей зменшувати швидкість корозійного процесу при введенні їх в корозійне середовище.

Перевагами цього способу є простота і дешевизна. При цьому вдається значно подовжити термін служби устаткування, а у ряді випадків - використовувати для його виготовлення звичайні сплави замість легованих.

Розроблений новий метод протикорозійного захисту, заснований на введенні|вступі| інгібіторів в лакофарбові покриття. В цьому випадку при проникненні електролітів через лакофарбові покриття пасивуючі іони інгібіторів, відщеплюючись|відщепляти|, завдяки гідролізу або дисоціації, запобігають корозійним процесам. У полімерне покриття вводять|запроваджують| водорозчинні інгібітори, або інгібірування покриттів здійснюється масло-розчинними| речовинами.

Залежно від тривалості тимчасового захисту застосовуються міжопераційний захист і консервація.

Міжопераційний захист – це захист від корозії деталей і вузлів на всіх стадіях їх виготовлення (у тому числі і перервах між операціями обробки деталей), при проведенні контрольних операцій, в процесі збірки і при складському зберіганні, особливо на складах без навісу.

Консервація – захист від корозії металевих виробів на певний термін в період зберігання їх на складі або при транспортуванні в різних кліматичних умовах.

В даний час для тимчасового захисту переважно використовуються пластичні мастила, які різко погіршують товарний вид виробу, вимушують застосовувати додаткову упаковку, не забезпечують необхідних термінів захисту; крім того, розконсервація виробів, покритих мастилами, дуже трудомістка. Інгібірувані лакофабові покриття для тимчасового захисту металів залежно від призначення розділяються на дві основні групи: що не знімаються і знімаються.

Інгібірувані полімерні покриття для тимчасового і міжопераційного захисту виробів

Покриття, що не знімаються

Фарба ГФ-570К – На відкритому повітрі до 1 року, в неопалювальних складах 5-6 років.

Емаль МС-1181 - Те ж саме.

Покриття, що знімаються

І. Покриття, що змиваються

Склад ІС-1 – в неопалювальних складах 2-3 року.

Склад ІСМ-3 – в неопалювальних складах 3-5 років.

ІІ. Знімні покриття

Склад ФП-6 – на відкритому повітрі до 2 років, в неопалювальних складах 8-10 років.

Склад ХП-1 – на відкритому повітрі до 3 років, в неопалювальних складах 10 років.

Лак 596 – в неопалювальних складах 2-3 року.

Склад ХВ-036 – Те ж саме.

Склад ХС-567-Б – міжопераційний захист металу.

Склад ЛСП – на відкритому повітрі до 2 років, в неопалювальних складах 8-10 років.

Склад АК-5 35 – міжопераційний захист.

Склад ЗІПУ – на складі в ящиках до 20 років (у різних кліматичних умовах).

Склад АБЦУ – те ж саме.

Склад АЦЗК – та складі в ящиках до 8 років в різних умовах.

Склад ПВБ – на складі в ящиках до 5 років в різних умовах.

Склад "Плезар-1" – на відкритому повітрі до 3-4 років.

Склад "Плезар-2" – в неопалювальних складах до 5 років.

Інгібірувані покриття, що не знімаються, призначені для захисту металів і металевих виробів на період монтажу, транспортування і зберігання. При необхідності подальшого фарбування виробів інгібірувані покриття можна не видаляти.

Інгібірувані лакофарбові покриття, що знімаються, призначені для захисту металів і металевих виробів, що не підлягають забарвленню, на період монтажу, транспортування і зберігання; після виконання захисних функцій покриття віддаляється.

Інгібірувані покриття, що знімаються, розділяються на |покриття, що змиваються, які після|потім| виконання захисних функцій віддаляються розчинниками, і знімні покриття, які легко віддаляються у вигляді суцільної плівки.