3.8.2. Профспілкова організація студентів університету

Важливим елементом студентського самоврядування університету є профспілкова організація студентів, яка з 2009 року об’єднана з профкомом викладачів і співробітників університету. Куратор в своїй діяльності співпрацює з профкомом студентів у вирішенні соціальних проблем студентів, захисті їх прав та інтересів, допомагає залучати студентів групи до участі в соціальних і просвітницьких заходах, що їх проводять студентські профспілки.

Первинна профспілкова організація студентів ВНТУ – добровільна неприбуткова громадська організація, яка об’єднує на добровільних засадах без обмеження за походженням, соціальним і майновим станом, громадянством, расовою та національною належністю, статтю, мовою, політичними поглядами, релігійними переконаннями, родом і характером занять студентів Вінницького національного технічного університету. Організація діє на основі Конституції України, Закону України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності” та на основі Статуту Профспілки працівників освіти і науки України.

Основною метою діяльності профспілкового комітету є здійснення представництва та захисту трудових, правових інтересів,  соціально-економічних прав своїх членів – студентів ВНТУ.

Основними аспектами діяльності студентської профспілки є:

  • вирішення житлово-побутових  питань;
  • надання матеріальної  (грошової) допомоги студентам;
  • забезпечення правового захисту студентів;
  • працевлаштування та вторинна зайнятість;
  • оздоровлення студентів;
  • освітньо-агітаційний напрямок;
  • благодійна діяльність.

Протягом року студенти мають змогу оздоровлюватися у санаторії-профілакторії, де їм надаються медичні послуги, збалансоване харчування, чудові умови проживання.

Потужним центром оздоровлення студентів є також спортивно-оздоровчий табір „Супутник” у с. Степашки, де під час літніх канікул щорічно оздоровлюються близько 700 членів студентської профспілки.

Студентський профком реалізовує програму зимового та літнього  оздоровлення студентів, яке надає можливість молоді взимку відпочивати та оздоровлюватись в гірській місцевості Карпат, а влітку – на студентській базі оздоровчого курорту в АР Крим м. Євпаторія. Студенти також відпочивають за пільговими путівками із всеукраїнських громадських організацій та фондів.

Для активістів організації розроблений та надрукований щоденник профспілкового організатора. Він допомагає профорганізаторам у організаційній роботі на факультетах та в групах. Розроблено пам’ятку, яка кожного року роздається студентам-першокурсникам для того, щоб вони знали, що таке профспілка і куди їм потрібно звертатись за різноплановою допомогою.

Протягом багатьох років (з 2001р.) студенти ВНТУ відкривають свої серця дітям із дитячих будинків сіл Плисків і Старі Прилуки. Двічі на рік делегацїї студентів та викладачів університету відвідують дитячі будинки, даруючи дітям спортивний інвентар, книги, зошити, канцелярські товари, одяг, солодощі і, найголовніше, теплоту та добро своїх сердець.