•  

 

Світлодіодна технологія LIDE, яка застосовується в сканерах, має ряд переваг над класичною. Абревіатура LIDE розшифровується як LED InDerect Exposure (непряме світлодіодне експонування).

Ключовим елементом системи на основі LIDE є контактний датчик зображення (CIS – Contact Image Sensor). LIDE сканери компактні, в них більш низький рівень шуму і мале енергоспоживання. (2,5 Вт). До того ж вони допускають вертикальне встановлення за допомогою спеціальної підставки.

Якщо порівняти традиційну конструкцію сканерів, які мають ПЗС і Canon LIDE (рис. 5.3), то в останній менша кількість оптичних елементів у вигляді дзеркал, які впливають на якість зображення, спрощена механіка привода скануючого вузла.
Рисунок 5.3 – Структура LIDE-сканера

         Як джерело світла застосовуються потужні трикольорові (Red, Green, Blue) світлодіоди, які забезпечують покращену світлопередачу і мале енергоспоживання у порівнянні зі ксеноновими або флуоресцентними лампами. Спеціальний світловід розроблений Canon, збирає промені від світлодіодів в однорідний пучок, забезпечуючи рівномірне експонування сканованого оригіналу по всій ширині.

Canon розробив кілька технологій автоматичного ретушування і покращення зображень. Першою була запропонована FARE (Film Automatic Retouching and Enhancement), яка призначена для сканування плівок. В сканері N670U вперше була реалізована технологія QARE (Quality Automatic Retouching and Enhancement). Обидві технології призначені для автоматичного виправлення дефектів сканованих оригіналів.

Найбільше проблем з обробкою зображення викликають такі дефекти оригіналу, як подряпини і порошинки, особливо якщо зображення в подальшому має бути збільшено. Багато популярних графічних редакторів і прикладних програмних засобів сканерів містять схожі функції автоматичного ретушування зображення. Вони аналізують оцифровані зображення і у випадку виявлення різких змін даних про колір між сусідніми точками (пікселами) замінюють колір цих ділянок на колір навколишніх точок. Відповідно такі програми можуть помилятись, наприклад, білі точки на фотографії зоряного неба будуть розцінені як пил і зафарбовані.

На відміну від них, FARE не є черговим різновидом лише програмних технологій. При її використанні зображення спочатку сканується у видимому світлі, а потім повторно – в інфрачервоному діапазоні. При другому скануванні пристрій зчитування визначає лише дефекти на плівці (зображення майже прозоре для ІЧ-променів).

Потім програмне забезпечення віднімає результати другого сканування від першого і, беручи за основу дані про колір сусідніх пікселів, зафарбовує сліди лише від дійсно існуючих подряпин і пилу.

QARE теж автоматично усуває подряпини і пил, навіть на непрозорих оригіналах.

Додатково в драйверах нової моделі сканера реалізована технологія автоматичного покращення кольоропередачі і рівня гами незалежно від того, що сканується: плівка, фотографія чи текст.