4 ГЕНЕРАТОРНІ ТА ПІДСТАНЦІЙНІ МАЛООЛИВНІ ВИМИКАЧІ

4.1 Генераторні малооливні вимикачі

Малооливні вимикачі для генераторних (generator) розподільних установок мають дещо іншу, відмінну від вимикачів ВМП та ВК, конструкцію, оскільки призначені для комутації значно більших як номінальних, так і струмів вимкнення. Вони призначені для роботи у внутрішніх розподільних установках напругою до 20 кВ. Кліматичне виконання У, категорія розміщення 3 за ГОСТ 15150-69. Генераторні малооливні вимикачі виготовляються за схемою зображеною на рис. 3.1, г. Основними серіями генераторних малооливних вимикачів були МГГ-10, ВГМ-15, ВГМ-20, МГУ-20.

Генераторні вимикачі цих серій мають два сталевих баки на полюс і по дві пари робочих та дугогасильних контактів. Потужні робочі контакти дозволяють збільшити номінальний (rated) струм (current) цих вимикачів, а двоступеневий розрив струму і спеціальні камери гасіння приводять до збільшення вимикальної здатності вимикача.

На рис. 4.1 показано конструкцію генераторного вимикача типу ВГМ-20. Шість баків цього вимикача кріпляться на ізоляторах до металевої основи 1, всередині якої знаходяться важільний механізм, вимикальні пружини, оливний і пружинні буфери. В кожному бачку є дугогасильні контакти і камера зустрічно-поперечного дуття. Гази і пари оливи, які утворюються в процесі гасіння дуги, поступають в оливовідділювач 4, заповнений фарфоровими кульками. Олива конденсується і потрапляє назад в бачок, а гази через вихлопний кінець газовідводу 12 викидаються назовні. Шини розподільного пристрою через гнучкі компенсатори приєднуються до виводів коробчатого профілю 7. На крайніх фазах встановлені магнітопроводи 5 із електротехнічної сталі, які забезпечують рівномірний струморозподіл по контактних системах. Головні контакти (ножі) знаходяться зовні на траверсі 6 і з'єднані ізоляційною штангою 9 з приводним механізмом.

У вимикачах цієї серії два контури струму: головний (central) і дугогасильний. Коли вимикач увімкнений, велика частина струму проходить по головному контуру внаслідок меншого опору кола.

При вимкненні (contact breaking) вимикача спочатку розмикаються робочі контакти, але дуга між ними не виникає, тому що струм продовжує проходити в дугогасильному контурі. При умікненні замикаються дугогасильні контакти, а згодом – робочі.