Кошторисно-економічний розділ

Перш ніж скласти кошторис до запланованого об’єкта, треба розібратись в системі підрахунку обсягів poбiт, передбачених при будівництві. Для цього краще за все переглянути готові кошториси з аналогічних будівель, які є в кошторисних відділах проектної організації.

Слід занотувати основні види poбiт, які входять в кошторис, підрахувати основні обсяги робіт i виписати відповідні розцінки до цих робіт. Студенти повинні використовувати сучасні розцінки. Якщо в матеріалах, з якими вони знайомляться, наведені старі розцінки, то їх треба скоригувати до відповідних сучасних.

Кошториси до дипломного проекту повинні складатися як локальні, так і об’єктні і зведені за всіма видами робіт i необхідними допоміжними об’єктами. Дозволяється деякі роботи об’єднувати, використовуючи укрупнені розцінки.

Важливим етапом завершення розділу економіки слід вважати підрахунок техніко-економічних показників по об’єкту. Тому студент повинен розібратися, які показники вводяться в цей розділ i як вони підраховуються. Зокрема треба визначити:

- загальну кошторисну вартість, термін будівництва;

- вартість 1 м2 будівлі або 1 м3; вартість нормативно-чистої продукції; плановий виробіток робітників за місяць, собівартість будівництва та ін.

Для закордонних студентів кошторисний розділ дипломного проекту подається, як правило, в українських гривнях, але не є винятком варіант розробки кошторису i в грошових одиницях інших держав, якщо у студента є необхідні матеріали i обґрунтовані розцінки.